Galeria


DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 30.09.2020r. w Internacie CKZ przy ulicy Kilińskiego 19 odbył się dzień chłopaka. 

Dziewczyny w ramach tego święta przygotowały gazetkę tematyczną oraz własnoręcznie zrobione kartki. Dodatkowo na chłopców czekał słodki poczęstunek w formie muffinek.

                admin:P.Pyla

Pożegnanie maturzystów 2020r.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2019/2020 pożegnaliśmy wychowanków z Ukrainy i Białorusi, którzy zakończyli naukę w kluczborskich szkołach. Wydarzenie odbywało się w szczególnych warunkach dyktowanych sytuacją panującą w Polsce i na świecie. Jego mottem były słowa Winstona Churchilla: „To nie jest koniec,
to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”. Życzymy wszystkim absolwentom, aby nowy etap ich życia wypełniony był radością i przyniósł satysfakcję.

Drodzy Wychowankowie, aż trudno uwierzyć, że od Waszego przyjazdu do Kluczborka minęło kilka lat. Przybyliście tutaj w różnych nastrojach i za chwilę z uśmiechem na ustach, a może z łezką w oku wsiądziecie do autobusu, pociągu lub innego środka lokomocji, by udać się do domu. Opuścicie gościnne mury internatu
i rozstaniecie się z kolegami oraz z wychowawcami. Być może za miesiąc, dwa, trzy lub cztery
z rozrzewnieniem będziecie wspominać dźwięk dzwonka obwieszczającego pobudkę. Zanim to się stanie, zanim powiecie nam: „Do widzenia”, przyjmijcie słowa podziękowania za wspólnie spędzony czas i odbierzcie gratulacje, które każdemu należą się za wytrwałość. Marzymy o tym, abyście osiągnęli w życiu sukces, abyście spełnili najskrytsze marzenia i zrealizowali wszystkie plany.
Wierzymy, że będziecie szczęśliwi.
Życzymy Wam tego z całego serca.

Dyrektor CKZ i kierownik internatu wraz z wychowawcami.

Jak ustrzec się koronawirusa?

      admin:P.Pyla     

Zajęcia sportowe w Internacie CKZ

    admin:P.Pyla

Cukier – cichy zabójca

Zajęcia promujące zdrowy styl życia

Wychowankowie pochodzący z Ukrainy i Białorusi oraz kursanci z Polski wzięli udział w zajęciach, podczas których przedstawiono m.in. wpływ cukru na organizm człowieka. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć film edukacyjny, przeanalizować schemat oraz wykonać plakat propagujący zdrowe odżywanie. Wszyscy wykazali się aktywnością. Na pochwałę zasługuje to, że chętnie zabierali głos w dyskusji oraz ciekawie przedstawiali efekty pracy grupowej, dzięki czemu nie tylko wzbogacili swoją wiedzę, ale także udoskonalili umiejętność współdziałania.

       admin:P.Pyla

 

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

14.12.2019r.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień, aby odbyły się w spokoju i radości, wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich Osób, a Nowy Rok 2020 niech przyniesie realizację wszystkich marzeń.

Dyrektor

Centrum Kształcenia Zawodowego w Kluczborku

               admin:P.Pyla

Pieczenie pierników na spotkanie przedświąteczne

W internacie CKZ odbyło się pieczenie świątecznych pierniczków. Pod nadzorem Pani Renaty Połowniak wychowankowie internatu mogli wykazać się umiejętnościami kulinarnymi.

               admin:P.Pyla

06.12.2019r. – MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia z wizytą do internatu CKZ przy ulicy Konopnickiej, Sienkiewicza i Kilińskiego przybył z dalekiej północy Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Wszyscy bardzo ucieszyliśmy się z jego przybycia:-)

          admin:P.Pyla

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Dnia 18 Listopada z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia zostały zorganizowane zajęcia dla wychowanków internatu CKZ wraz         z zaproszonym gościem z PSSE w Kluczborku Panią Ewą Stala.

       admin:P.Pyla

Bądź EKO!

W środę 13 listopada 2019 roku młodzież z Polski oraz z Ukrainy i Białorusi wzięła udział w zajęciach, których celem było zwiększenie świadomości ekologicznej. Spotkanie składało się z dwóch części –  teoretycznej i praktycznej. Obydwie miały wymiar edukacyjny, przy czym w pierwszej wzbogacono wiedzę z zakresu gospodarowania odpadami, a w drugiej ją sprawdzono w postaci quizu internetowego pod nazwą Bądź EKO! Pytania dotyczyły m.in. korzyści, jakie przynosi recykling, a najlepiej i najszybciej (liczył się też refleks!) odpowiadali na nie: Kamila Hurkova (I miejsce), Andrii Antoniuk (II miejsce) i Vitalii Kutovyi (III miejsce), którzy otrzymali gratulacje, dyplomy oraz drobne upominki.

Organizatorzy quizu: Andrzej Dziok, Izabela Fiedorowicz, Agnieszka Rychlicka oraz Barbara Walusiak dziękują wszystkim uczestnikom quizu za zainteresowanie tematem ekologii i za zaangażowanie w zajęcia poświęcone jakże ważnemu problemowi segregacji odpadów.

               admin:P.Pyla

 

11 Listopada 2019 – Rocznica Odzyskania Niepodległości 

Narodowe Święto Niepodległości – Powiatowe Obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 roku.

 • Uroczystości pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na cmentarzu katolickim w Kluczborku
 • Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. NSPJ w Kluczborku
 • Test wiedzy o Polsce
 • Uroczysta gala w hali OSiR w Kluczborku
 •                     admin:P.Pyla

HALLOWEEN – 2019

W dniu 28 października 2019 roku w internacie odbylo się Halloween, podczas  którego młodzież uczestniczyła w zabawach                      i konkursach.  Jak co roku  wybrano najciekawsze przebranie halloweenowe. I miejsce zajął Bogdan… II Weronika… III Katarzyna… Uwieńczeniem wieczoru była „upiorna dyskoteka”. Wychowawcy: Magdalena Bogusz, Magdalena Koryluk, Małorzata Mikoda,            Andrzej Dziok.

                            admin:P.Pyla

OPOLE – ,,Dni Ukraińskie”

Dnia 22.10.2019 odbyła się wycieczka młodzieży do Opola gdzie obchodzone były „Dni Ukraińskie”. Oprócz udziału w koncercie zespołu Dolce z Iwano-Frankiwska, młodzież wzięła także udział w spotkaniach ze swoimi krajanami, którzy opowiadali o codziennym życiu             w Opolu i zmaganiach z językiem polskim. Wychowankowie zwiedzili wystawę tradycyjnych strojów ukraińskich a na zakończenie wieczoru wzięli udział w degustacji tradycyjnej kuchni ukraińskiej.

                      admin:P.Pyla

 

          WYCIECZKA W GÓRY OPAWSKIE            POKRZYWNA – 2019

W sobotę 12 października 2019 r. z samego rana nasi wychowankowie pod opieką wychowawców Andrzeja Gorczyńskiego i Piotra Pyli udali się na wycieczkę w Góry Opawskie. Uczestnicy podążali Szlakiem Dawnych Górników Złota. Pierwszego dnia zdobyli Biskupią Kopę oraz zwiedzili Głuchołazy. Młodzież ochoczo maszerowała najtrudniejszą górską trasą, a wieczorem mimo zmęczenia po trudach wędrówki  na całe gardło śpiewała piosenki przy ognisku. Następnego dnia po śniadaniu kierownik wycieczki poprowadził wychowanków niebieskim szlakiem wokół Pokrzywnej i Jarnołtówka, dzięki czemu mogli podziwiać panoramę gór oraz położone w dolinie miejscowości, które wyglądały o tej porze roku urokliwie. Wyjazd dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń, którymi postanowili się podzielić:

Podczas wycieczki panowała bardzo miła atmosfera. Uczestnicy byli wobec siebie koleżeńscy. Wszyscy się wspierali, dzięki czemu łatwiej nam było wędrować po górach. Największe wrażenie wywarło na mnie to, że mogłam z polskiej strony podziwiać panoramę Czech. Po wędrówce spędziliśmy czas przy ognisku. Cudownie się bawiliśmy, śpiewając piosenki przy akompaniamencie naszego wspaniałego gitarzysty Kostka.

Tetiana Palivoda

Wszystko mi się podobało. Program był bardzo ciekawy. Aż trudno uwierzyć, że w tak krótkim czasie można tak dużo zobaczyć. Spędzaliśmy czas aktywnie, ale wcale nie czuliśmy zmęczenia. Dziękuję wychowawcom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wyjazdu, że mogłam tak fajnie spędzić weekend. Czekałam na taką formę odpoczynku.

Myroslava Vidotska

      admin:P.Pyla

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 30.09.2019r. z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta stałe z Ukrainy i Białorusi oraz wychowawcy z Internatu CKZ                                 przy ul. Sienkiewicza 27 przygotowali muzyczno- taneczną niespodziankę dla wszystkich chłopców.

Na imprezę zaproszono Kierownika Internatu oraz wychowawców CKZ.

Panowie otrzymali również od dziewczyn drobne upominki:-)

admin:P.Pyla

UROCZYSTA GALA

W dniu 10.09.2019 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. A. Mickiewicza w Kluczborku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród  i stypendiów Starosty powiatu kluczborskiego.

Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w roku szkolnym 2018/2019 wykazali się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach nauki oraz sportu, a także Ci, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce.

Wśród nich znaleźli się wychowankowie naszego Internatu:

Kirylau Pavel oraz Antoniuk Andrii

Gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów…

                  admin:P.Pyla

KONCERT W FILHARMONII

19 maja 2019 r. nasi wychowankowie wraz z wychowawcami udali się do Filharmonii Opolskiej na koncert Ukraińskiego Chóru Kameralnego z Kanady Vesnivka. Chórzyści wykonywali utwory przekazujące wspomnienia z Ukrainy, nawiązujące do tradycji ludowych tego kraju. Występ przypadł do gustu publiczności, która nagrodziła artystów owacjami na stojąco.

Młodzież mogła uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu dzięki zaproszeniu Konsula Honorowego Ukrainy w Opolu Pani Ireny Pordzik, której składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy także sponsorowi wyjazdu – firmie FOTON mającej swą siedzibę w stolicy polskiej piosenki.

                admin:P.Pyla

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Dnia 23.05.2019r. w Internacie WODiDZ przy ul. Konopnickiej 11 odbyło się pożegnanie wychowanków z klas maturalnych. Przygotowane zostało przez wychowawców:B.Walusiak, M.Mikodę, I.Fiedorowicz, P.Pylę. Wychowankowie, którzy opuszczają nasz Internat zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami za pomyślne ukończenie szkoły średniej.

                 admin:P.Pyla

Dnia 15.05.2019r. w Internacie WODiDZ przy ul. Sienkiewicza 27 odbyło się pożegnanie wychowanków z klas maturalnych. Przygotowane zostało przez wychowawców: L.Piranik, G.Ślusarek, B.Wrońską, M.Wujcik, M.Cisek, G.Wośko. Wychowankom, które opuszczają nasz Internat wręczono pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Ostatnią częścią tego spotkania była uroczysta kolacja 🙂

            admin:P.Pyla

Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski

13 marca 2019 roku uczniowie II klasy w zawodzie fryzjer, pod opieką Pań Anny Konarskiej i Magdaleny Bogusz uczestniczyli w wycieczce na Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski „Wiosenne inspiracje” w Opolu. Podczas wyjazdu mogli obserwować powstające prace i kibicować swoim kolegom podczas zmagań konkursowych.

W konkursie brali udział uczniowie z całej Polski oraz z Ukrainy i Słowacji. Zadaniem uczestników było stworzenie stylizacji pod hasłem: „Pożegnanie zimy”. Ocenie podlegała fryzura, strój i makijaż. W tym roku poziom był naprawdę wysoki.

Podczas konkursu wyróżniony został Borys Kobyłecki uczeń III klasy fryzjer z Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie, który przez trzy lata był uczniem naszego Ośrodka. Dzięki wyróżnieniu będzie mógł odbyć szkolenie pod okiem mistrzyni Europy Pani Anny Zenkovskiej w Juran Art School w Opolu.

W konkursie brała udział także inna uczennica Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku Natalia Nowak, która również jest uczennicą III klasy w zawodzie fryzjer w Namysłowie

Konkurs zakończył się sukcesem dla uczennicy z zaprzyjaźnionej z naszym Ośrodkiem szkoły w Gorzowie Śląskim. Martyna Wosiewicz uczennica I klasy Technikum Usług Fryzjerskich zajęła wysokie drugie miejsce oraz podobnie jak Borys została zaproszona na szkolenie do Juran Art School. Martyna na co dzień doskonali swoje umiejętności zawodowe w pracowni szkolnej pod okiem naszej nauczycielki Pani Anny Konarskiej.

Gratulujemy zwycięzcom.

         admin:P.Pyla

NIETYPOWY DZIEŃ KOBIET W PSP nr 2

Nasi uczniowie WODiDZ z klasy II fryzjer na zaproszenie chłopców z V klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku świadczyli usługi fryzjerskie dla ich klasowych koleżanek. Chłopcy wpadli na pomysł aby koleżankom z okazji ich święta urządzić dzień piękności. Adepci fryzjerstwa pracowali pod opieką swoich nauczycielek Anny Konarskiej i Jadwigi Pocheć. Dziękujemy za zaproszenie:-)

     admin:P.Pyla

DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE

Z okazji Dnia Kobiet w Internacie WODiDZ odbyły się zajęcia oraz konkursy. Zostały one zorganizowane przez wychowawców: A.Pielichowską, B.Walusiak, I. Fiedorowicz, A.Rychlicką. Zwieńczeniem tego cudownego dnia było składanie życzeń, wręczanie upominków oraz zabawy integracyjne.

 admin:P.Pyla

STRAŻ GRANICZNA

Dnia 15 Lutego 2019r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Licealno – Technicznych w Kluczborku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Granicznej w Opolu na temat: ,,Zagrożenia i zasady bezpiecznego pobytu w Polsce uczniów zza granicy”.

           admin:P.Pyla

 

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Dnia 19.01.2019 roku w Internacie WODiDZ odbyły się zajęcia plastyczne z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Środków Masowego Przekazu. Zorganizowane zostały przez wychowawców: Paulinę Faryś, Izabelę Fiedorowicz, Andrzeja Gorczyńskiego oraz Juryja Kowalskiego.

Rozwijaliśmy umiejętności pracy w grupie oraz rozmawialiśmy na temat roli mass mediów we współczesnym świecie.

            admin:P.Pyla

BAL PRZEBIERAŃCÓW

Dnia 15.01.2019r. w Internacie WODiDZ w Kluczborku pod czujnym okiem wychowawców: Magdaleny Koryluk, Małgorzaty Mikody, Aleksandry Pielichowskiej oraz Andrzeja Dzioka zorganizowany został bal przebierańców. Wszyscy się świetnie bawiliśmy:-)

                                     admin:P.Pyla

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

16.12.2018r.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień, aby odbyły się w spokoju i radości, wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich Osób, a Nowy Rok 2019 niech przyniesie realizację wszystkich marzeń.

Dyrektor

Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku

                                admin:P.Pyla

 

Pieczenie pierników na spotkanie przedświąteczne

W internacie WODiDZ odbyło się pieczenie świątecznych pierniczków. Pod nadzorem Pani Renaty Połowniak trzech wychowanków wykazało się umiejętnościami kulinarnymi:Shwachko Yehor, Buhai Maksym i Porakh Aleksandr.

img_20181209_151922 img_20181209_151944 img_20181209_172932 img_20181209_174313          admin:P.Pyla

06.12.2018r. – MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia z wizytą do internatu WODiDZ przy ulicy Konopnickiej, Sienkiewicza i Kilińskiego przybył z dalekiej północy Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Wszyscy bardzo ucieszyliśmy się z jego przybycia:-)

img_20181206_151010 img_20181206_151231 img_20181206_160306 img_20181206_160656 img_20181206_160809 img_20181206_160951 img_20181206_161915 img_20181206_162557 img_20181206_164847 img_20181206_165040 img_20181206_165430 img_20181206_172227     img_20181206_172422 img_20181206_173312 img_20181206_173436 img_20181206_173732    admin:P.Pyla

Światowy Dzień Walki z AIDS

Dnia 03.12.2018r. odbyły się zajęcia tematyczne związane ze ,,Światowym Dniem Walki z AIDS” , które przeprowadziła p. Renata Połowniak wraz z zaproszonym gościem p. Ewą Stala z PSSE w Kluczborku.

img_20181203_170646 img_20181203_170756 img_20181203_170843 img_20181203_171843 img_20181203_172015 img_20181203_172253                                        admin:P.Pyla

 

Zajęcia sportowe w Internacie WODiDZ – SIATKÓWKA 

img_20181127_190657 img_20181127_190747 img_20181127_190756 img_20181127_192445                  admin:P.Pyla

Dnia 21.11.2018r. w Internacie przy ul.Kilińskiego odbyły się wybory Miss i Misstera Internatu.

Oceny dokonywała kadra wychowawców: p.Anna Panicz, p.Dominika Moskal, p.Katarzyna Jedlińska oraz wychowankowie: Ulyana Zhylchyk, Diana Varych, Pavlo Pszeniczny. Całą imprezę poprowadziły niezawodne Tetiana Rymyk i Svitlana Lytvynenko.              Natomiast o oprawę muzyczną dbała p.Dominika Jasiura.

Po zliczeniu głosów wynik prezentował się następująco:

II Wicemiss została: Karina Hymon

II Wicemissterem został: Vadym Kolesnyk

I Wicemiss została: Anastasiia Kharchenko

I Wicemissterem został: Nazar Shymko

Miss Internatu 2018 została: Oleksandra Rychkova

Missterem Internatu 2018 został: Vladyslav Tsabak

img-20181121-wa0005 img-20181121-wa0010 img-20181121-wa0013 img-20181121-wa0016 img-20181121-wa0018 img-20181121-wa0020 img-20181121-wa0022 img-20181121-wa0024 img-20181121-wa0026 img-20181121-wa0030                            admin:P.Pyla

 

15 Listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia 

W internacie WODiDZ odbyły się zajęcia zorganizowane przez P. Renatę Połowniak, P.Magdalenę Koryluk wraz z zaproszonym gościem Panią Ewą Stala z PSSE w Kluczborku.

img-20181115-wa0003 img-20181115-wa0004 img-20181115-wa0011 img-20181115-wa0015 img-20181115-wa0017            admin:P.Pyla

Sto fryzur na 100-lecie niepodległości”                          

 Pod takim hasłem przewodnim odbyła się 24 października 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym                                    w Kluczborku międzyszkolna akcja, której celem było uczczenie w nietypowy sposób setnej rocznicy odzyskania niepodległości.               W akcji brali udział uczniowie III klasy fryzjer odbywający teoretyczne kursy zawodowe w Wojewódzkim Ośrodku Dokształcania                  i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku

Wspólne świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości zaowocowało powstaniem ponad 100 niepowtarzalnych fryzur oraz wielką dawką pozytywnych emocji wśród wszystkich uczestników tego spotkania. Za przygotowanie akcji od strony fryzjerskiej odpowiadały panie: A. Konarska i J. Urbanowicz z WODiDZ Kluczbork.

             admin:P.Pyla     

11 Listopada – 100-lecie Odzyskania Niepodległości        przez Polskę (1918-2018)

img_20181111_081913 img_20181111_081936 img_20181111_083950

1 Listopada 2018r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

img-20181102-wa0004 img_20181101_174225_hht-1 img_20181101_174312_hht img_20181101_175239_hht     admin:P.Pyla 

Dnia 31 października 2018r. odbyło się Halloween.          

Były zabawy i konkursy oraz wybór najlepszego przebrania wśród wychowanków oraz wychowawców Internatu. Miejsce I zajął Pawel Kirylau, II Aliaksei Valiuk, III Artur Lichaver. Wśród wychowawców I p.Magda, II p.Andrzej, III p.Magda. Następnie młodzież bawiła się na upiornej dyskotece.

dscn7588 dscn7589 dscn7595 dscn7603 dscn7604 dscn7606 dscn7607 dscn7608 dscn7609 dscn7610 dscn7611 dscn7613 dscn7668 dscn7670       admin:P.Pyla

W minionym tygodniu 17-18 października kadra nauczycieli Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku udała się         z wizytą do Domów Dziecka w Bąkowie i Bogacicy. Wspaniale jest pomagać dzieciom i też tak czuliśmy się:-)

img_20181017_161705_resized_20181018_084137306 img_20181017_161722_resized_20181018_084135687 img_20181017_161815_resized_20181018_084134095 img_20181017_171842_resized_20181018_084132520 img_20181018_162308_resized_20181018_084130990 img_20181018_172001_resized_20181018_084129092                admin:P.Pyla

 

09.10.2018r. – ,,Higiena osobista w życiu człowieka”

Zajęcia zorganizowane przez Panią Renatę Połowniak z zaproszonym gościem z PSSE w Kluczborku Panią Ewą Stala

img_20181009_165953 img_20181009_172530 img_20181009_170002 img_20181009_172223 img_20181009_172355 img_20181009_172203 admin:P.Pyla

Dnia 04.10.2018r. wychowawcy Pani Aleksandra Pielichowska i Pan Piotr Pyla poprzez zajęcia integracyjne stworzyli wspólnie       z wychowankami internatu pojemniki na plastik i nakrętki. W ten sposób pomoc otrzymają potrzebujące chore dzieci.

img_20181004_195545_resized_20181004_080820682 img_20181004_195506_resized_20181004_080821343 img_20181004_195456_resized_20181004_080822517 img_20181004_195427_resized_20181004_080821955                   admin:P.Pyla

DZIEŃ  CHŁOPAKA

W dniu 2.10.2018r odbył się w Internacie WODiDZ uroczysty Dzień Chłopaka, zorganizowany przez Panią Paulinę Faryś, Małgorzatę Ślusarek-Turkiewicz, Andrzeja Dzioka, Aleksandrę Pielichowską i Renatę Połowniak.

Przeprowadzone zostały ciekawe, śmieszne zabawy i konkursy.

Wybrano NAJFAJNIEJSZEGO CHŁOPAKA, którym został PAVEL KIRYLAU. Obejrzyjcie zdjęcia…

dsc03614 dsc03609 dsc03611 dsc03616 img_20181002_190925 img_20181002_191028 img_20181002_191039 img_20181002_191052 img_20181002_191329 img_20181002_191721 img_20181002_191812 img_20181002_192423 img_20181002_192539 dsc03624 img_20181002_192834 img_20181002_192844 img_20181002_192857 img_20181002_192921 dsc03626 img_20181002_193229           admin:P.Pyla

Dnia 25 września w Filharmonii Opolskiej odbyły się obchody 27 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Ukrainę, która             24 sierpnia 1991 r. przyjęła Akt Niepodległości.

Na tę uroczystości została zaproszona nasza młodzież przez Honorowego Konsula Ukrainy w Opolu, Panią Irenę Pordzik.

Udaliśmy się tam w 11 osobowym składzie dziewcząt jak i chłopców, pod opieką Kierownika Internatu Krzysztofa Bednarskiego        i wychowawcy Renaty Połowniak.

Dziękujemy za zaproszenie i miłe spędzenie czasu, byliśmy pod ogromnym wrażeniem.

2018-09-25_153789625210 img_20180925_174917 img_20180925_172719 img_20180925_194444

img_20180925_192002 img_20180925_190418_hdr

admin:P.Pyla

 

Dyskoteka integracyjna wychowanków internatu  21.09.2018r.

img_20180921_201727_hht img_20180921_201809_hht img_20180921_201838_hht img_20180921_202951 img_20180921_203011 img_20180921_203108

admin:P.Pyla

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

      dsc02645  dsc02646                                 dsc02650  dsc02654                    dsc02657  dsc02659                             dsc02665  dsc02668                dsc02637  dsc02640                                                dsc02670                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                admin:P.Pyla

DZIEŃ DZIECKA 2018

Dnia 1.06.2018r. odbył się uroczysty Dzień Dziecka  w naszym internacie WODiDZ . Impreza została zorganizowana przez Barbarę Wielopolską, Aleksandrę Pielichowską, Renatę Połowniak, Paulinę Fayś, Małgorzatę Mikoda i Magdalenę Koryluk.  Dzień był pełen konkurencji, gier i zabaw, uświetniony został przez pokaz OPOLSKIEJ GRUPY POSZUKIWAWCZO – RATOWNICZEJ                                 pod Kierownictwem P. Leszka Kois. Obejrzyjcie zdjęcia!!!

dsc02461 dsc02467 dsc02469 dsc02472 dsc02476 dsc02480 dsc02485 dsc02489 dsc02490 dsc02494 dsc02498 dsc02500 dsc02512 dsc02515 dsc02520 dsc02523 dsc02531 dsc02542 dsc02548 dsc02549 dsc02556 dsc02564 dsc02580 dsc02583 dsc02587 dsc02592 dsc02602 dsc02609 dsc02569 dsc02571 dsc02617 dsc02621 dsc02635

                                                                                                                                 admin:P.Pyla

Nowymi ekologicznymi autobusami do Opola 

W dniu 13.05.2018 roku odbył się wyjazd do Opola, młodzieży z Ukrainy i Białorusi mieszkającej w Naszym Internacie, gdzie odbywał się piknik w ramach Otwartych Dni Funduszy Europejskich. Młodzież mogła tam dowiedzieć się jaki wpływ mają unijne pieniądze na rozwój naszego regionu. ponadto było wiele atrakcji: występy artystyczne, prezentacje artystyczne itp.

Ekologiczne autokary powiatu kluczborskiego marki IVECO dumnie się prezentowały. Zone ostały zakupione przez samorząd powiatu kluczborskiego w ramach inwestycji dofinansowanych przez Unię Europejską.

sam_0828-2sam_0822sam_0827-4

sam_0821

Mamy Mistrza!

I turniej szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Lasowicach Małych wygrał reprezentujący internat WODiDZ w Kluczborku – Lawskyi Władysław zdobywając 17 pkt. Internat reprezentowali również: Falko Denys (5 miejsce) i Kobylanskyi Maksym (16 miejsce).

Serdeczne gratulacje. Brawo Chłopaki!!!!

lasowice-1lasowice-3lasowice-4lasowice-6lasowice-5

Sobotnie Mistrzostwa – 21.04.2018r.

W Mistrzostwach w Szachach Szybkich o Puchar Dziekana Wydziału Politechniki Opolskiej startowały dzieci, młodzież, a nawet emeryci. Wszystkich połączyło jedno – pasja do gry. Organizatorzy już dziś myślą o kolejnej edycji imprezy…

Internat przy WODiDZ w Kluczborku godnie reprezentowali:

 

 1. Lawskyi Wladyslav
 2. Falko Denys

 

5adb9496cb2e6_p 5adb9520c919a_p

                                                               admin: P.Pyla

Dyskoteka pożegnalna turnusu 7

20180409_202558 20180409_202803 20180409_202828 20180409_203007 20180409_203824 20180409_203831

                                                                                                                            admin: P.Pyla

 

8.03.2018r.  – DZIEŃ  KOBIET

 

Dnia 8 marca 2018r. odbył się  uroczysty Dzień Kobiet w naszym internacie zorganizowany przez: Aleksandrę Pielichowską,

Barbarę Wielopolską, Renatę Połowniak, Martynę Podgórny – Walesa i Magdalenę Koryluk.

Hucznie obchodzone święto było połączone z wyborami MISTERA Internatu 2018r.

Kandydatami do tego tytułu byli:

1) Laurusenka Siergiei

2) Pavlovski Mykhailo

3) Nevmerzytskyi Vladyslav

4) Rarnowski Oleksandr

5) Stepenko Vladyslav

6) Pasichnyk Dmytro

7) Lichaver Artur

8) Yankowski Uladzislau

9) Korol Oleksandr

10) Demianov Oleksandr

11) Galaibida David

12) Huhailo Oleksandr

13) Kolodi Nazarii

Impreza prowadzona była przez: Dmytra Kulakovskiego i Pavła Kirylau. Występy muzyczne , taneczne i poetyckie wykonała młodzież

z Ukrainy i Białorusi jak i z Polski. Słodki poczęstunek dla wszystkich dziewczyn samodzielnie przygotowali wychowankowie internatu .

MISTEREM Internatu 2018r. został:

 • YANKOWSKI  ULADZISLAU

I VICE MISTEREM został:

 • Rasnovski Oleksandr

II VICE  MISTEREM został:

 • Demianov Oleksandr

Największy Biceps:

 • Stepenko Vladyslav

dsc02195 dsc02192

dsc02194 dsc02199

dsc02202 dsc02204

dsc02207 dsc02210

dsc02215 dsc02217

dsc02220 dsc02222

dsc02232 dsc02235

dsc02236 dsc02266

20180308_193452-1 dsc02269

dsc02271 20180308_194204

dsc02274 dsc02276

20180308_194417

                                                                              admin: P.Pyla

 

Pieczenie ciastek na Dzień Kobiet

img_20180303_151148  img_20180303_154207  20180303_190032  20180303_190256  img_20180303_154155

                                                                                                                         admin: P.Pyla

1.03.2018r.

Dopalacze – zajęcia profilaktyczne

20180301_171651 20180301_171835 20180301_171949 20180301_171954 20180301_172027   20180301_172931

                                                                                                                        admin: P.Pyla

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

15.12.2017r.

dsc02046 dsc02048 dsc02050 dsc02052 dsc02054 dsc02055 dsc02056 dsc02059

                                                                                                                          admin: P.Pyla

11 Listopada – Test wiedzy o Polsce

dsc02015 dsc02028 dsc02018                 dsc02004 dsc02016

                                                                                                                           admin: P.Pyla

Tenis stołowy – Ganiak (nowa popularna zabawa młodzieży internatu)

dsc01839 dsc01840 dsc01848 dsc01850

                                                                                                                   admin: P.Pyla

Dyskoteka Integracyjna Wychowanków

z Okazji Dnia Chłopaka

dsc01793 dsc01806 dsc01807 dsc01832 dsc01835

                                                                                                                            admin: P.Pyla

Wybitni Sportowcy – szachy, tenis stołowy

i sporty walki oraz zaszczytne miejsca na podium wychowanków internatu:-)

20170512_214521 img-20171014-wa0004 img-20171014-wa0005 img-20171014-wa0006

20171107_202516 20171107_2025381

                                                                                                                     admin: P.Pyla

Palenie Szkodzi Zdrowiu – Zaproszony gość Pani Ewa Stala z PSS-E w Kluczborku przeprowadziła badanie wsród młodzieży

za pomocą smokerlysera (badanie tlenku w wydychanym powietrzu). Wychowankowie mieli okazję zapoznać się

z alko-goglami, które pokazały zachowanie człowieka po spożyciu alkoholu.

20171016_17364020171016_17284820171016_17324520171016_172422

                                                                                                                            admin: P.Pyla

WYBORY MISS INTERNATU

Dnia 28. 10. 2017r. w Internacie WODiDZ przy ul. Kossaka 10 A odbyły się Wybory Miss Internatu. Wzięło w nich udział 10 wychowanek:

Hendyliak Karyna

Marukha Karyna

Sadovska Olga

RymykTetiana

Lenko Maria

Rychkova Oleksandra

Gbur Zlata

Gymon  Karyna

Popowa Anna

Majdan Viktoria.

Nad całością przebiegu pokazu czuwały konferansjerki: wychowanka Daryna Skoromets i Pani Monika Nowak. Pomysłodawczynią i autorką scenariusza tego wieczoru była Pani Paulina Gołąbek, ale w przygotowaniach brały udział wszystkie wychowawczynie i mieszkanki internatu przy ulicy Kossaka.

W składzie JURY brały udział następujące osoby :

Pan Kierownik Krzysztof Bednarski

Pani Dominika Jasiura

Pani Natalia Moskal

Pan Paweł Stępień

Pani Marzena Cisek

Oraz troje wychowanków z pozostałych internatów.

Gośćmi na Sali byli wychowankowie z internatu z ulicy Konopnickiej i Sienkiewicza. Kandydatki na miss zmagały się w trakcie wyborów z czterema konkurencjami:

– autoprezentacja w dwóch kreacjach : wieczorowej i koktajlowej

– test na inteligencję – losowanie pytań

– taniec Z Karmitem

– bieg sprawnościowy w parze i z balonem.

Całość wydarzenia była oprawiona gromkimi brawami ze strony publiczności nastrojowym światłem w rytmie muzyki POP. Po podsumowaniu głosów JURY Miss Internatu tego wieczoru została Karyna Marukha, I Vice Miss Oleksandra Rychkova, a Miss Publiczności Karyna Hendyliak.

36102678289423423489_879957295516886_1012208582_o91

Galeria zdjęć z Naszego Ośrodka

Jesienna sesja

Dnia 1października 2017r.odbyła się plenerowa sesja zdjęciowa Wychowanek Internatu z ul. Kossaka 10a
w parku miejskim w Kluczborku. Pomysł zrobienia sesji przez profesjonalnego fotografa okazał się strzałem w „Dziesiątkę”. Dziewczynki na własną prośbę stały się częścią tematu wychowawczego , dotyczącego samooceny i budowania pewności siebie w nowym otoczeniu i wśród rówieśniczek. Sesja zdjęciowa okazała się również formą integracji społecznej i dobrej zabawy na świeżym powietrzu w niedzielne przedpołudnie. Wiele z nich poczuło w sobie „modelkę” i chętnie pozowały do indywidualnych portretów, przełamując tym samym swoją nieśmiałość i skrępowanie przed obiektywem. Całość przedsięwzięcia zakończyła
się prezentacją fotografii następnego dnia w grupowej , radosnej atmosferze przed laptopem i ponownym zaproszeniu Pana Fotografa do współpracy w sesji zimowej😊

 

57Jesienna sesja55497844393733201914127543

6562

Zakończenie roku

dsc01101 dsc01116 dsc01125 dsc01129 dsc01132

Dzień dziecka

dsc00301 dsc00346 dsc00357 dsc00412 dsc00369 dsc00417 dsc00342 dsc00338 dsc00332 dsc00312 dsc00288

Nasza maskotka

20170508_143304 20170508_143432 20170508_143437

 

Wyścig kolarski

20170501_121638 20170501_121803 renia

Test wiedzy o Polsce 1-3 Maj

wieda-1 wieda-2

20170502_161912 20170502_161927 20170502_162050 20170502_163637 20170502_163741

WIOSNA

dsc_0016-2 dsc_0026-1 dsc_0025-1 dsc_0005-1 dsc_0012-1 dsc_0009-1 dsc_0013-1 dsc_0030-1

Profilaktyka od nikotyny i alkoholu

dsc00899 dsc00904 dsc00905 dsc00907 dsc00908

 

50 lat ORIFLAME

dsc00914 dsc00918 dsc00919 dsc00923 dsc00926 dsc00929

 

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

20170402_191421 20170402_191515 20170402_194908 20170402_194956 20170404_194511

 

 

 

Dzień Kobiet w internacie WODiDZ
Z okazji Dnia Kobiet, chłopcy stali z Ukrainy i Białorusi oraz kursanci
turnusu VII przygotowali dla wszystkich dziewcząt niespodziankę, którą było spotkanie o godz. 17-00 w stołówce internatu.
Dziewczęta wchodząc na salę zostały przywitane gromkimi brawami i nie ukrywały miłego zaskoczenia, ponieważ na wcześniej przygotowanych stołach czekał na nie poczęstunek oraz wiele atrakcji widocznych na zdjęciach poniżej:).

aadsc00882 dsc00867 dsc00861 dsc00875 dsc00849 dsc00868 dsc00873 dsc00876 dsc00853 dsc00855

Wigilia 2016 w Internacie

_dsc0553 _dsc0571 _dsc0582 dsc_6191 dsc_6308 dsc00696

Siatkówka po lekcjach

dsc00513 dsc00520 dsc00518

Dyskoteka w naszym Internacie

Urodziny w naszym Internacie

 

Kilka fot z akcji palenie i picie szkodzi zdrowiu

organizowana przez nasz Internat z udziałem alkogogli i nie tylko …

Matamorfozy wykonane przez słuchaczki naszych

KWALIFIKACYJNYCH KURSÓW ZAWODOWYCH – KKZ

 

Szkolenie monterów sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych przez firmę Ridgid